Sedmičkový turnaj na Markétě a nový tým Ragby Olymp

29.3.2016

Historicky první turnaj v sedmičkovém ragby se uskutečnil na Velký pátek 25.3.2016 na pražské Markétě. Nově založený klub Ragby Olymp hostil týmy Plzně, Ústí nad Labem, Brna Bystrce, Sedlčan a Rumburku v sedmičkovém ragby, které je novou olympijskou disciplínou.

Zoom gallery

Klub funguje od podzimu loňského roku na pražském stadionu Markéta, který je znám zejména závody ploché dráhy. Ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstva vnitra a ČSRU zde vzniklo zázemí pro ragby. Tým je složen převážně z pražských policistů a hasičů. V lednu tohoto roku se stal členem Unitopu, unie policejních tělovýchovných organizací ČR.

Klub Ragby Olymp nasadil dva týmy, kde jádro prvního tvořili hasiči a druhého policisté. Turnaj se hrál ve dvou skupinách, v první byly týmy Plzně, Ústí nad Labem a Olymp Hasiči, ve druhé Brno Bystrc, Sedlčany, Rumburk a Olymp Policie. 

Zoom gallery

Turnaj řídili rozhodčí ČSRU Štěpán Čekal a Lukáš Váňa s pochopením pro fakt, že se mnozí hráči s ragby teprve seznamují.

Pořadí skupin po základní části:

skupina A

 1. Olymp Hasiči
 2. Plzeň
 3. Ústí nad Labem

skupina B

 1. Brno Bystrc
 2. Sedlčany
 3. Olymp Policie
 4. Rumburk

V semifinále, po boji, zdolali hasiči Sedlčany a Bystrc si snadno poradil s Plzní. Ta však vyhrála souboj se Sedlčany a z turnaje si odvezla třetí místo.

Finále bylo jasnou záležitostí týmu Bystrce, který se věnuje výhradně sedmičkovému ragby. Ukázal svoji kvalitu a jasně nováčky z pražského Olympu přehrál. Na závěr se týmy tradičně sešly v klubovně k vyhlášení výsledků a společné večeři.

Turnaj podpořily magistráty Prahy i MČ Prahy 6, ČSRU, a ředitelé policie hl. m. Prahy, HZS města Prahy a Městské policie hl. m. Prahy.

Osobně se byl na turnaji podívat Jiří Kejval, předseda Českého Olympijského výboru a poblahopřál organizátorům i týmům k předvedené hře a dobré organizaci akce.

Konečné pořadí:

 1. Bystrc
 2. Olymp Hasiči
 3. Plzeň
 4. Sedlčany
 5. Olymp Policie
 6. Rumburk
 7. Ústí nad Labem

Klub Ragby Olymp nabírá nové členy, přihlásit se lze na stránkách www.ragbyolymp.cz/olymp-unitop.

Více informací k turnaji i k náboru rádi poskytnou npor. Ondřej Loučka a Jan Macháček na .

Ragby CZ > Sedmičkový turnaj na Markétě a nový tým Ragby Olymp