Rozhodčí Miroslav Šustek se loučí s Extraligou

21.4.2015

Kdyby se psala kniha rekordů českého ragby, jedna z kapitol by jistě patřila Mgr. Miroslavu Šustkovi. A těch rekordů by u jeho jména bylo hned několik. Je to skoro neuvěřitelné, ale letos tento služebně nejstarší český arbitr (63 let) „kroutí“ Již 37. sezónu na hřištích pod vysokými tyčemi.

dsc05379.jpg

Pískat začal v roce 1978, kdy mnozí současní extraligoví hráči ještě nebyli na světě. Po pětileté zkušenosti pak získal 2. rozhodcovskou třídu. Nejvyšší kvalifikaci sudího pak završil v roce 1988 a od té doby řídí utkání nejvyšší soutěže ragby v české republice – dříve 1.ligu, dnes extraligu. Je to tedy 26 let od doby kdy poprvé „zadul“ do extraligové píšťalky.

Dalším rekordem je i předsednictví ve Sboru rozhodčích České ragbyové unie, který řídí již 22 let společně s výkonem předsedy sportovně-technické komise na Moravě.

Cenné jsou i jeho mezinárodní zkušenosti, které získal během své dosavadní kariéry. Jako čtyřnásobný účastník mistrovství světa juniorů si jako největšího úspěchu váží své účasti při semifinále MS v Lille v zápase JAR: FRANCIE. Celkem má na svém kontě 42 mezistátních utkání mužů a juniorů. Těch přátelských mezinárodních je bezpočet.

Dnes, při utkání extraligy TJ Sokol Mariánské Hory : RC Slavia Praha uzavírá Mirek svou extraligovou kariéru a nadále se bude věnovat rozhodování v nižších soutěžích, především pak u mládeže. K té má velmi blízko, jakožto vystudovaný pedagog působil jako středoškolský učitel tělocviku, což se kladně projevilo i v jeho rozhodcovské kariéře. Vždy preferoval prevenci před represí a jeho styl vedení utkání pak přispívá k formování hráčů.

Přejeme  Mirkovi do dalších sezón  především pevné zdraví, což je základním předpokladem  pro, jak doufám, řadu dalších úspěšně odřízených utkáních.

Z  Ostravy

Dalibor Čech

PS: byl bych rád, kdybych  se dožil té chvíle, kdy Mirek bude končit tu 100. sezónu. Velmi bych byl poctěn opět napsat o této osobnosti českého ragby pár řádků.

Ragby CZ > Zprávy > Osobnosti českého ragby > Rozhodčí Miroslav Šustek se loučí s Extraligou

právě se děje

soutěže

 načítám...