O víkendu se hraje 6. kolo Super Rugby (2. část)

20.3.2015

Šesté kolo Super Rugby pokračuje třemi zápasy v sobotu a vyvrcholí jedním nedělním utkáním. My se v následujícím článku podíváme na jaké že čtyři zápasy se fanoušci mohou těšit.

  Zoom gallery

Crusaders vs. Cheetahs

Sobotní porci tří utkání Super Rugby odstartuje souboj mezi Crusaders, kteří v Christchurch přivítají Cheetahs.

Domácí budou chtít potvrdit herní zlepšení, které bylo patrné v minulém utkání proti Lions. "Gepardi" pak po dvou porážkách v řadě potřebují znovu najít pohodu, jež by je dovedla k vítězství.

Co říci k sestavám? U domácích oproti poslednímu zápasu dochází ke čtyřem změnám v základní patnáctce - mlynář Codie Taylor nastoupí namísto Bena Funnella, rváček Richie McCaw dostane volno, na jeho místo (č.7) se do sestavy vrací často nedoceněný Matt Todd.

Zraněného křídelníka Johnny McNicholla nahradí Kieron Fonotia a jelikož se uzdravil zadák Israel Dagg, v dresu č. 15 nahradí Toma Taylora.

Hosté minulý týden prohráli se Sharks a i v jejich sestavě dochází k několika změnám. Na rváčku (č.6) nastoupí Heinrich Brüssow, jenž nahradí Oupa Mohojeho, který se však přesune na post druhého rváčka. Jean Cook, jenž byl minulý týden rváčkem nastoupí v Christchurch coby vazač.

"Mlýnovka" bude v Christchurch svěřena Tianu Meyerovi, který tak nahradí Sarela Pretoriuse, na "útokovce" Joe Pietersen vystřídá Willie du Plessise. Křídelník Clayton Blommetjies (č. 14) je pak poslední změnou, minulý týden na této pozici nastoupil Cornal Hendricks.

Posledních pět vzájemných zápasů:

 • 12. dubna 2014 Crusaders vs. Cheetahs 52:31 - Bloemfontein
 • 24. března 2012 Crusaders vs. Cheetahs 28:21 - Christchurch
 • 14. května 2011 Crusaders vs. Cheetahs 20:33 - Bloemfontein
 • 17. dubna 2010 Crusaders vs. Cheetahs 45:6 - Christchurch
 • 25. dubna 2009 Crusaders vs. Cheetahs 13:20 - Bloemfontein


Místo zápasu : AMI Stadium, Christchurch
Začátek zápasu: 19:35 místního, 7:35 českého času.

Bulls vs. Western Force

Ve druhém sobotním utkání Bulls v Pretorii přivítají zatím stále se hledající Western Force. Hosté prohráli čtyři ze svých dosavadních pěti zápasů, naposledny minulý týden proti Rebels. Domácí měli minulý týden volno, před dvěma týdny však přehráli Cheetahs a byla to bez nadsázky one-man show mladé útokovky Bulls Handre Pollarda.

V sestavě domácích oproti tomuto utkání dochází k několika změnám - posty si prohodí křídelníci Bjorn Basson (č. 11) a Francois Hougaard (č. 14). Druhořadníka Victora Matfielda nahradí Grant Hattingh a ke změnám dochází i na pozicích obou pilířů - Marcel van der Merwe (č. 3) namísto Trevora Nyakana a Dean Greyling (č. 1) nahradí Morne Melletta.

Jak již bylo řečeno, Western Force v nové sezóně stále hledají svoji tvář. I proto došlo v jejich soupisce oproti poslednímu utkání k několika změnám.

Druhořadník Adam Coleman nastoupí místo Stevea Mafiho, jenž se přesune na pozici rváčka (č. 6), kde nahradí Brynarda Standera. Druhým rváčkem bude Kane Koteka, který na postu vystřídá Chrise Alcocka.

Na "útokovce" nastoupí Sias Ebersohn - minulý týden hrál s desítkou Zack Holmes. Do utkání nominovaný centr Luke Burton (č. 12) hrál minulý týden zadáka, nyní ve středu hřiště nastoupí namísto Solomoni Jnr Rasolea a na zadáku nastoupí Luke Morahan.

Posledních pět vzájemných zápasů:

 • 26. dubna 2014 Bulls vs. Force 9:15 - Perth
 •   2. března 2013 Bulls vs. Force 36:26 - Pretoria
 • 23. dubna 2011 Bulls vs. Force 21:26 - Perth
 • 27. března 2010 Bulls vs. Force 28:15 - Perth
 •   2. května 2009 Bulls vs. Force 32:29 - Pretoria


Místo zápasu : Loftus Versfeld, Pretoria
Začátek zápasu: 17:05 místního, 16:05 českého času.

Sharks vs. Chiefs

Závěrečné sobotní utkání uvidí město Durban, kde Sharks přivítají Chiefs.

Domácí z dosavadních pěti utkáni vyhráli dvě - naposledy minulý týden proti Cheetahs. Hosté jsou na tom o poznání lépe, zvítězili ve čtyřech z pěti zápasů, naposledy minulou sobotu ukončili neporazitelnost Stormers.

"Žraloci" nastoupí až na jedno jméno ve zcela totožné sestavě jako minulý týden. Tato jediná změna však není ledajaká - v posledním utkání si koleno poranil druhořadník a volba č. 1 na tento post v týmu Springboks Pieter-Steph du Toit, kterého nyní čeká souboj s časem a uvidíme, zda se stihne vrátit včas, aby mohl svému týmu pomoci na RWC.

V zápase proti Chiefs ho každopádně nahradí Marco Wentzel.

Hosté v utkání nasadí nové tváře na postech pilířů - 1. Jamie Mackintosh místo Pauliasiho Manu a 3. Siate Tokolahi místo Bena Tameifuny.

Další dvě změny jsou vynucené zdravotními důvody. Bratranecká dvojice na pozicích centrů - Sonny Bill Williams , Tim Nanai-Williams je zraněná a na jejich postech tedy nastoupí Andrew Horrell a Seta Tamanivalu.

Posledních pět vzájemných zápasů:

 • 27. dubna 2013 Sharks vs. Chiefs 29:37 - Hamilton
 •   4. srpna 2012 (Finále) Sharks vs. Chiefs 6:37 - Hamilton
 • 21. dubna 2012 Sharks vs. Chiefs 12:18 - Durban
 • 18. března 2011 Sharks vs. Chiefs 9:15 - Hamilton
 • 13. února 2010 Sharks vs. Chiefs 18:19 - Durban


Místo zápasu : Kings Park, Durban
Začátek zápasu: 19:10 místního, 18:10 českého času.

Waratahs vs. Brumbies

Jedním šlágrem 6. kolo Super Rugby začínalo, druhým končí. V neděli ráno (z pohledu českého diváka) totiž v Sydney Waratahs přivítají Brumbies.

Úřadující mistři jsou zatím stínem týmu, který opanoval loňský ročník soutěže. Z dosavadních čtyř utkání mají bilanci dvou výher a dvou porážek. Hosté mají náladu o poznání lepší, jsou momentálně na čele nejen australské konference, ale i celé soutěže a z pěti utkání prohráli pouze jediné.

Waratahs minulý týden v Dunedinu podlehli tamním Highlanders a na jejich soupisce dochází ke dvěma změnám. Mlynář Tatafu Polota-Nau má otřes mozku a na jeho pozici tak nastoupí Tolu Latu. Druhou změnou je ta na pozici pravého křídla - Peter Betham v nominaci chybí a na "čtrnáctce" nastoupí Taqele Naiyaravoro.

Hosté si minulý týden s přehledem poradili s matnými Reds a jejich soupiska bude už třetí týden po sobě bez jediné změny, posty si pouze prohodí oba pilíři - Scott Sio "na trojku" a Ben Alexander na "jedničku".

Pozitivní zprávou pro Brumbies je ovšem návrat rváčka Davida Pococka, jenž bude připraven na lavičce náhradníků.

Posledních pět vzájemných zápasů:

 • 26. července 2014 (Semifinále) Waratahs vs. Brumbies 26:8 - Sydney
 • 28. června 2014 Waratahs vs. Brumbies 39:8 - Sydney
 • 15. března 2014 Waratahs vs. Brumbies 23:28 - Canberra
 • 18. května 2013 Waratahs vs. Brumbies 28:22 - Sydney
 •   9. března 2013 Waratahs vs. Brumbies 6:35 - Canberra

 Místo zápasu : Allianz Stadium, Sydney
Začátek zápasu: 16:05 místního, 6:05 českého času.

 

Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > O víkendu se hraje 6. kolo Super Rugby (2. část)

právě se děje

soutěže

 načítám...