O víkendu se hraje 6. kolo Super Rugby (1. část)

19.3.2015

Předvelikonoční, již 6. kolo aktuálního ročníku Super Rugby má na programu šest utkání. Pozvánce na první dva víkendové zápasy se budeme věnovat v následujícím článku.


Zoom gallery

Highlanders vs. Hurricanes

Hned první páteční utkání můžeme označit za šlágr kola. Highlanders v Dunedinu přivítají dosud neporažené Hurricanes. Ale ani domácí se nemají zač stydět, vždyť v posledních třech utkáních porazili poslední tři mistry: Reds, Chiefs a Waratahs.

Oproti minulému víkendu dochází v sestavě domácích k několika změnám v základní sestavě - všechny jsou vynucené ze zdravotních důvodů. Pilíř Josh Honeck posledně startoval s dresem č. 1, v nadcházejícím utkání se přesune na druhou stranu první řady a oblékne tak dres č. 3. namísto zraněného Rosse Geldenhuyse. Druhým pilířem bude Brendon Edmonds.

Dále pak bude nahrazen zraněný rváček (č. 7) Shane Christie, na jehož obvyklém postu naskočí Dan Pryor.

U hostí se do základní sestavy vrací křídelník Cory Jane (č. 14), jenž nahradí Matta Proctora, a také druhořadník Jeremy Thrush, na jehož postu minulý týden nastoupil Mark Abbott.

Posledních pět vzájemných zápasů:

  • 16. května 2014 Highlanders vs. Hurricanes 18:16 - Wellington
  • 21. března 2014 Highlanders vs. Hurricanes 35:31 - Dunedin
  •   6. července 2013 Highlanders vs. Hurricanes 49:44 - Wellington
  • 15. března 2013 Highlanders vs. Hurricanes 19:23 - Dunedin
  • 12. května 2012 Highlanders vs. Hurricanes 20:26 - Dunedin


Místo zápasu: Forsyth Barr Stadium, Dunedin
Začátek zápasu: 19:35 místního, 7:35 českého času.

Rebels vs. Lions

Ve druhém pátečním utkání Rebels v Melbourne přivítají trápící se Lions. Ačkoliv jsou Rebels v soutěži již pátým rokem, s Lions se dosud setkali pouze dvakrát, ať už to bylo z důvodu losu nebo toho, že Lions byli pro sezónu 2013 nahrazeni celkem Southern Kings a zpět do Super Rugby se vrátili vloni, kdy Kings v předsezónní "baráži" porazili a získali tak opět právo v soutěži startovat.

Základní sestava domácích je hodně podobná té z minulého týdne, kdy Rebels porazili Western Force. Mike Harris se z postu zadáka posune na "útokovku", kde nahradí Jacka Debreczeniho a na zadáku nastoupí Jonah Placid, pro něhož to bude první zápas za Rebels v kariéře.

Lions minulý týden v Christchurch prohráli s Crusaders a v pátek je čeká třetí venkovní utkání v řadě, což se odrazilo, vedle dosud matných výkonů, i ve spoustě změn v základní patnáctce.

Protože změn je opravdu hodně, uvádím zde jak základní soupisku z minulého kola [a)], tak tu plánovanou [b)] pro nadcházející utkání - pro čtenáře to tak bude jistě přehlednější.

a) 15. Andries Coetzee, 14. Ruan Combrinck, 13. Lionel Mapoe, 12. Harold Vorster, 11. Sampie Mastriet, 10. Elton Jantjies, 9. Ross Cronje, 8. Warren Whiteley (c), 7. Warwick Tecklenburg, 6. Jaco Kriel, 5. Martin Muller, 4. Franco Mostert, 3. Julian Redelinghuys, 2. Robbie Coetzee,
1. Corne Fourie

b) 15. Jaco van der Walt , 14. Sampie Mastriet , 13. Lionel Mapoe , 12. Elton Jantjies , 11. Courtnall Skosan , 10. Marnitz Boshoff , 9. Faf de Klerk , 8. Warren Whiteley (c) , 7. Warwick Tecklenburg , 6. Derick Minnie , 5. Franco Mostert , 4. Robert Kruger , 3. Ruan Dreyer , 2. Armand van der Merwe , 1. Schalk van der Merwe

Posledních dva vzájemné zápasy:

  •  4. července 2014 Rebels vs. Lions 17-34 - Johannesburg
  •  7. července 2012 Rebels vs. Lions 32-37 - Johannesburg


Místo zápasu: AAMI Park, Melbourne
Začátek zápasu: 19:40 místního, 9:40 českého času.

 

Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > O víkendu se hraje 6. kolo Super Rugby (1. část)

právě se děje

soutěže

 načítám...